Bramy garażowe dostępne w naszej ofercie to połączenie efektownego wyglądu i pełnego bezpieczeństwa Państwa posesji.

Każde zamówienie traktowane jest przez nas indywidualne, a nasze produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zapewniamy nie tylko estetyczny wygląd, ale również szeroki wybór paneli wraz z dodatkowymi wariantami, umożliwiającymi zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i w remontowanych posesjach, czy też budynkach użyteczności publicznej.

Firma BramTech wykonuje indywidualne projekty dla swoich Klientów, zapewniając im pełen komfort, jak również oryginalny design posesji. Bramy garażowe – segmentowe wyprodukowane przez nas posiadają niezbędne atesty higieniczne, jak również certyfikat CE i pozostałe dokumenty pozwalające na ich produkcję, montaż oraz sprzedaż.

Przedstawiamy zalety konstrukcyjne, którymi wyróżniają
się nasze bramy garażowe:

 •     Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przed i za bramą,
 •     dzięki pionowemu otwieraniu.
 •     Dzięki wykorzystaniu różnorodnych sposobów prowadzeni bramy
 •     możliwy jest jej montaż w każdym obiekcie.
 •     Montaż za otworem wjazdowym pozwala wykorzystać całą
 •     szerokość światła przejazdu.
 •     Wykorzystanie ocynkowanych elementów stalowych gwarantuje
 •     pełne bezpieczeństwo użytkowania.
 •     Konstrukcje otwierają się płynnie i lekko, dzięki wyważeniu
 •     specjalnymi sprężynami skrętnymi.
 •     Ocieplenie pianką poliuretanową oraz odpowiednie
 •     uszczelnienie zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury w garażu.
 •     Niezawodna automatyka dostarczana przez wiodące firmy.

Opis techniczny

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do zamykania otworów obiektów budowlanych, domów jednorodzinnych, hal przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej itd. Chronią też przed czynnikami atmosferycznymi, poprawiają izolację termiczną budynków oraz ograniczają dostęp osób trzecich. Zbudowane są z prowadnic pionowych, poziomych i skrzydła bramy wykonanego z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową. Konstrukcja wykonana jest z elementów ocynkowanych grubości 1,5mm w bramach garażowych i 2mm w bramach przemysłowych, w bramach zastosowano układ sprężyn skrętnych (jedna lub dwie w zależności od parametrów technicznych). Standardowo bramy wyposażone są w zestaw montażowy i przygotowane do zamontowania napędu.

Skrzydło wykonane jest z paneli o wysokościach 500 i 610mm, których dobór uzależniony jest od wysokości bramy. Wszystkie panele są grubości 40 mm lub 42mm, wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z zabezpieczeniem przeciw przytrzaśnięciu palców i podwójnym wzmocnieniem wewnątrz panela . Zakończone okuciem również z stalowej blachy ocynkowanej.

Bramy są dobrze uszczelnione na całym swoim obwodzie . Składają się na to : dwie uszczelki boczne pionowe, uszczelka dolna (montowana w dolnym panelu ) i dwojakiego rodzaju uszczelnienie górne.

Mamy do wyboru uszczelkę montowaną w górnym panelu lub listwę z uszczelką montowaną do nadproża. Panele skrzydła bramy powlekane są farbami poliestrowymi w strukturze Woodgrain i Smooth.
Systemy prowadzeń bram garażowych:

Standardowy – sprężyny skrętne montowane do nadproża, brama z pojedynczymi prowadnicami poziomymi, wymagane min. 35cm nadproża dla bramy podnoszonej ręcznie i min. 41cm dla bramy, w której montowany jest napęd.
Obniżony – sprężyny skrętne montowane do nadproża, brama z podwójnymi prowadnicami poziomymi, wymagane nadproże min. 18cm dla bramy podnoszonej ręcznie i min. 24cm dla bramy, w której montowany jest napęd.
Niski – sprężyny skrętne montowane na końcu prowadnic poziomych bramy, na stalowym wale i tzw. profilu „C”. Wymagane nadproże min. 7 cm dla bramy ręcznej i min. 13cm dla bramy, w której montowany jest napęd.

Akcesoria dodatkowe do bram garażowych

Dobierane są do konkretnego zamówienia bramy garażowej. W ich skład wchodzą zawiasy boczne, środkowe, podpory, rolki, zasuwy, zamki, kątownik perforowany, przeszklenia itd. Zestaw montażowy, w którego w skład wchodzą akcesoria dodatkowe, nie zawiera jedynie kołków montażowych. Kołki montażowe muszą być dobierane zgodnie z normami budowlanymi w zależności od materiału z jakiego zbudowany jest np. garaż.

Jako podwieszenie bramy segmentowej stosujemy kątownik perforowany, który montażysta sam docina na długość w kształt trójkąta. Zamiennie, na życzenie klienta, możemy zastosować podwieszenia innego rodzaju.

Bezpieczeństwo bram

 •     Zabezpieczenie w przypadku pęknięcia linek.
 •     Zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn.
 •     Fotokomórki przy bramach z napędem.
 •     Panel wyprofilowany w taki sposób, by nieumożliwić przytrzaśniecie palców w miejscu łączenia panela.
 •     W bramach o szer. >4,5m stosujemy wzmocnienie panela typu „Omega”.